Dźwięki, które leczą ciało i duszę

Dodał(a): Muzyka Zdrowotna


Województwo: Cała Polska
Miasto: https://www.youtube.com/watch?v=JKR-SAti1to

Wyświetleń: 75

Od wieków muzyka towarzyszy człowiekowi, jest doskonałym źródłem rozrywki i nośnikiem kultury. Od tysięcy lat znany jest również jej pozytywny wpływ na osoby cierpiące z powodu chorób. Czy faktycznie muzyka posiada właściwości lecznicze - https://www.youtube.com/watch?v=JKR-SAti1to

Co podpowiada nauka?

Muzykoterapia to droga wsparcia organizmu podczas walki z wieloma dolegliwościami. Stosuje się ją głównie na drodze leczenia: bezsenności, depresji, nadpobudliwości oraz w przypadkach zmagań z uporczywym bólem. 

Chociaż naukowcy wciąż zmagają się z ustaleniem jak dokładnie niektóre gatunki muzyczne oddziałują na ludzkie ciało, co do jednego są pewni i zgodni - muzyka stymuluje ośrodki w mózgu, które odpowiadają za regulację odczuwania bólu i regenerację komórek. 

Nie możemy zapominać jednak, że muzykoterapia powinna być jednym z wielu filarów wspierających proces powrotu do zdrowia. Nie powinniśmy liczyć na to, że samo obcowanie z odpowiednimi dźwiękami będzie przynosiło efekty, podczas gdy inne aktywności lecznicze zostaną zaniedbane. 

Muzyka relaksacyjna - sprawdzone lekarstwo

Wszyscy wiemy, że każdy lubi co innego i tak dobrane utwory zazwyczaj wpływają na nasz nastrój najlepiej. Jednak proces leczenia muzyką przebiega inaczej, a dźwięki wykorzystywane w trakcie sesji muszą spełniać wymagania ustalone podczas personalizacji leczenia.

Dlatego muzyka relaksacyjna jest najbezpieczniejszym wyborem, przynajmniej do czasu gdy skorzystamy z usług profesjonalisty. To kompozycje dźwięków, które inspirowane naturą, utrzymują spokojne tempo oraz łagodny ton.

Czego można się spodziewać po dźwiękach?

Jaki wpływ ma muzyka relaksacyjna na człowieka? Najłatwiej jest rozróżnić podział na dwie grupy pacjentów: dorosłych oraz dzieci. W każdej z tych grup łagodzący dolegliwości wpływ dźwięków przynosi nieco inne rezultaty.

Dzieci poddane wpływowi muzyki opartej na odgłosach natury wykazują skłonności do lepszej koncentracji, zmniejszenia poziomu nadpobudliwości oraz lepszej komunikacji  - zarówno między sobą jak i z dorosłymi.

U osób w pełni rozwiniętych, które poddały się badaniu, dzięki słuchaniu muzyki relaksacyjnej stanowczo obniżył się poziom stresu, za to wzrosła produktywność oraz produkcja endorfiny w organizmie. 

muzyka relaksacyjna, muzyka odstresowująca, muzyka zdrowotna, muzyka uspokajająca, muzyka na uspokojenie, spokojna muzyka, kojąca muzyka, muzyka na stres, muzyka antystresow